Krepšelis

Krepšelis tuščias

Holterio paros monitoravimas

Holterio paros monitoravimas – tai kardiologinis tyrimas, kurio metu Jūsų širdies veikla užrašoma vieną ar dvi paras. Šis tyrimas svarbus tuo, kad padeda gydytojui kardiologui diagnozuoti širdies ritmo ir laidumo sutrikimus, išeminę širdies ligą, vertinti širdies veiklą visos paros metu.

Kaip atliekamas Holterio paros monitoravimas?

24 arba 48 valandoms Jums ant krūtinės priklijuojami elektrodai, kurie plonais laideliais yra sujungti su nedideliu aparatu, registruojančiu širdies veiklą.  Aparatas elastiniu diržu tvirtinamas ant juosmens. Kol atliekamas Holterio paros monitoravimas, patariama daugiau judėti, aparatas netrukdo užsiimti įprasta veikla.  Tiesa, negalėsite praustis po dušu ar vonioje. Miegoti tą parą teks ant šono ar nugaros. Po paros ar dviejų vėl apsilankysite „P9 klinikoje” – aparatas bus nuimtas, o gautus duomenis išanalizuos gydytojas kardiologas ir atsakymus gausite tiesiogiai į el. paštą. Norint uždėti Holterio aparatą nėra reikalinga išankstinė kardiologo konsultacija.

Kada dažniausiai atliekamas Holterio monitoravimas?

EKG holterio monitoravimas atliekamas siekiant nustatyti:

  • širdies ritmo ir laidumo sutrikimus;
  • kai pacientai jaučia širdies permušimus, perplakimus;
  • dažną ritmišką ar neritmišką širdies veiklą;
  • stebi suretėjusį pulsą;
  • po buvusių alpimų, sąmonės netekimų.

Viskas ką JUMS reikia padaryti: jei jaučiatės prastai arba jaučiate, jog turite širdies problemų skambinkite į P9 klinikos registratūrą ir užsiregistruokite Jums palankiu metu bei atvykte pas mus.

Dalinkitės straipsniu: