Krepšelis

Krepšelis tuščias

Kankina hemorojus? Jums padės gydytojas chirurgas

Gydytojai chirurgai yra išskirtinai svarbūs sveikatos priežiūros specialistai, kurie specializuojasi gydant įvairias medicinines būklės. Jų sritis yra plačiai įvairi ir apima ne tik skirtingas anatomines sistemas, bet ir įvairius sutrikimus, traumas, o tuo labiau ligas apie kurias dažnai nenorime kalbėti – hemorojus, žarnyno ligos bei storosios žarnos vėžys – vienos rimčiausių. Žinant šių būklių sunkumą gydytojai chirurgai siūlo įvairias chirurgines bei ne chirurgines gydymo galimybes, siekdami pagerinti pacientų sveikatą bei gyvenimo kokybę.

Kada naudinga chirurgo konsultacija?

Chirurgo konsultacija yra naudinga, kai pastebimi ar turimi tam tikri simptomai, būklės ar problemos, kurios reikalauja specializuotos chirurginės ekspertizės ar intervencijos. Štai keli atvejai, kada verta apsvarstyti chirurgo konsultaciją:

  • Traumos ar sužalojimai – jei patyrėte rimtų sužalojimų, pavyzdžiui: kaulų lūžių, vidaus organų pažeidimų arba kitų sužalojimų, chirurgas gali įvertinti, padėtį ir rekomenduoti tinkamą gydymą.
  • Skausmas – kai patiriate ūmines skausmingas būkles, pavyzdžiui, ūminį pilvo skausmą, ūminį apendicitą ar galimas komplikacijas po operacijos, svarbu kuo greičiau kreiptis į chirurgą.
  • Navikai ir augliai – kai yra įtarimas dėl navikų ar auglių, chirurgas gali nukreipti į papildomus tyrimus, diagnozuoti ligą siekiant laiku išvengti rimtesnių komplikacijų.
  • Chroniškos būklės – pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip skrandžio opa, Krono liga, hemorojus, varikozė ir kt., chirurgas gali teikti rekomendacijas dėl chirurginės intervencijos, jei konservatyvios terapijos nebuvo efektyvios.
  • Problemos su virškinimo sistema – chirurgas gali konsultuoti dėl problemų su skrandžio, žarnyno, kepenų, tulžies pūslės ar kitų virškinimo organų veikla bei atlikti su tuo susijusias chirurgines procedūras ar operacijas.
  • Kasos, blužnies, inkstų ligos – pacientai, sergantys šių organų ligomis arba turintys susirūpinimą dėl jų sveikatos, gali pasitarti su chirurgu dėl tyrimų ir galimo chirurginio gydymo.

Svarbu konsultuotis su chirurgu, jei pastebite bet kokius neįprastus simptomus ar esate susirūpinę dėl savo sveikatos. Tik specialisto tyrimai ir vertinimas gali suteikti aiškumą ir nustatyti tinkamą gydymo planą. P9 klinikoje galite užsiregistruoti konsultacijai su gydytoju chirurgu, kuris yra specialistas savo srityje. Konsultacijos metu bus išsamiai išklausomi jūsų nusiskundimai, paskirti tinkami tyrimai bei priklausomai nuo situacijos tolimesnė gydymo eiga, siekiant rasti efektyviausią ir individualiai pritaikytą gydymo planą.

Abdominalinė chirurgija

Abdominalinė chirurgija yra medicinos sritis, kuri specializuojasi diagnozuoti, gydyti ir atlikti chirurgines intervencijas pilvo ertmėje, įskaitant organus, tokius kaip skrandis, žarnos, kepenys, tulžies pūslė, blužnis, kasa, inkstai ir kitos pilvo ertmės dalys.

Ši chirurgijos šaka yra plačiai apimanti ir įvairiapusiška. Ji apima daugybę procedūrų, pradedant nuo diagnostinių tyrimų, baigiant chirurginėmis operacijomis. Keletas dažniausiai atliekamų procedūrų, susijusių su abdominaline chirurgija, apima:

  • Apendektomiją (apendicito pašalinimas).
  • Cholecistektomiją (tulžies pūslės pašalinimas).
  • Hernioplastika (išvaržos chirurginis gydymas).
  • Kepenų chirurgiją (kepenų dalies pašalinimas).
  • Kolorektalinę chirurgiją (tiesiosios žarnos ir storosios žarnos chirurginį gydymą).

Abdominalinė chirurgija reikalauja plačios ekspertizės dėl pilvo ertmės anatominės struktūros ir funkcijų. Chirurgai, kurie specializuojasi šioje srityje, turėtų gerai suprasti vidaus organų anatomiją, patologiją ir chirurginius gydymo metodus. Jie turi gebėti atlikti įvairias procedūras nuo paprastų operacijų iki sudėtingų, reikalingų kritinėse situacijose.

Kankina hemorojus? Jums padės gydytojas chirurgas p9klinika vilniuje

Hemorojus – nemaloni, bet labai dažna liga

Hemorojus – labai dažna problema, kuri daugeliui žmonių gali kelti diskomfortą ir apie kurią nesinori kalbėti. Tai yra būklė, kuriai būdingas tiesiosios žarnos venų patinimas, dėl kurio gali susidaryti mazgeliai ar guzeliai. Hemorojus gali būti vidinis arba išorinis, priklausomai nuo to, kur susiformuoja. Hemorojus dažnai kyla dėl įvairių veiksnių, įskaitant ilgalaikį sėdėjimą, netinkamą mitybą, vidurių užkietėjimą, nėštumą ar dažną sunkaus krūvio kėlimą. Hemorojaus simptomai, priklausomai nuo jo laipsnio apima:

  • Skausmą;
  • Niežėjimą;
  • Silpną ar stiprų kraujavimą;
  • Matomus išorinius mazgus ar guzelius.

Svarbiausia, jei patiriate hemorojaus simptomus, yra kreiptis į gydytoją, kadangi šie simptomai gali pranešti ne tik apie hemorojų, bet gali slėpti ir vėžį. Laiku atliktas diagnozavimas gali padėti išvengti nemalonumų bei net išgelbėti gyvybę. Hemorojus gali būti valdomas įvairiais būdais, įskaitant konservatyvius gydymo metodus, minimaliai invazines procedūras ar net chirurgines intervencijas. Ankstyvas ir tinkamai valdomas gydymas gali pagerinti paciento gyvenimo kokybę ir padėti išvengti komplikacijų.

Storosios žarnos vėžys

Storosios žarnos vėžys (kolorektalinis vėžys) – onkologinė liga, kurios metu nekontroliuojamai auga piktybinės ląstelės storosios žarnos arba tiesiosios žarnos srityse. Tai viena iš dažniausių vėžio formų pasaulyje, įtraukiant tiek vyrus, tiek moteris. Storosios žarnos vėžio kilmė susijusi su polipų vystymusi, kurie pradžioje yra gerybiniai augimai tiesiosios ar storosios žarnos viduje. Jei polipai neidentifikuojami laiku ir nepašalinami, jie gali tapti piktybiniais ir išsivystyti į vėžį. Įvairūs faktoriai didina storosios žarnos vėžio riziką. Tai apima:

  • Vyresnį amžių.
  • Genetiką.
  • Ankstesnius polipus ar vėžį.
  • Nepalankų mitybos rėžimą.
  • Nutukimą.
  • Rūkymą bei alkoholio vartojimą.
  • Sėdimą gyvenimo būdą.

Liga pradžioje gali būti besimptomė arba simptomai – neaiškūs. Vėliau gali atsirasti:

  • Kraujavimas iš tiesiosios žarnos;
  • Viduriavimas ar vidurių užkietėjimas;
  • Pilvo skausmas;
  • Dažnas nuovargio jutimas;
  • Svorio kritimas;
  • Vėmimas;
  • Jausmas, kad žarnynas nėra pilnai ištuštinamas.
Kankina hemorojus? Jums padės gydytojas chirurgas p9klinika vilniuje

Kaip užkirsti kelią storosios žarnos vėžiui?

Storosios žarnos vėžio prevencija yra esminis žingsnis siekiant sumažinti šios rimtos ligos riziką. Gyvenant sveikai ir atliekant tam tikrus profilaktinius žingsnius, galima sumažinti storosios žarnos vėžio atsiradimo pavojų. Štai keletas patarimų, kaip užkirsti kelią storosios žarnos vėžiui:

  • Sveika mityba – įtraukite daug skaidulų turinčių maisto produktų, tokių kaip vaisiai, daržovės, pilno grūdo produktai ir pupelės į savo dietą. Ribokite riebalų, ypač gyvūninės kilmės, suvartojimą ir pirmenybę teikite sveikiesiems riebalų šaltiniams, pvz.: alyvuogių aliejui.
  • Aktyvus gyvenimo būdas – kasdieninė fizinė veikla, tokia kaip vaikščiojimas, bėgimas, plaukimas ar aerobika, padeda išlaikyti sveiką svorį ir sumažina vėžio riziką.
  • Rūkymo ir alkoholio vartojimo kontrolė – rūkymas ir didelis alkoholio vartojimas gali padidinti storosios žarnos vėžio riziką. Būkite apdairūs ir venkite šių žalingų įpročių.
  • Reguliarūs medicininiai patikrinimai – vyresniems nei 50 metų žmonėms, taip pat tiems, kurie yra rizikos grupėje dėl genetinio polinkio ar kitų veiksnių, rekomenduojama atlikti kolonoskopiją ir kitus tyrimus tam, kad būtų nustatytos galimos ligos stadijos ar polipai.

Storosios žarnos vėžio prevencija reikalauja atsakingo požiūrio į savo sveikatą ir reguliarių medicininių patikrinimų. Ankstyvas nustatymas ir sveikas gyvenimo būdas yra efektyvūs būdai sumažinti storosios žarnos vėžio pavojų.

Prevenciniai vėžio tyrimai: slapto kraujavimo tyrimas

Prevenciniai vėžio tyrimai yra esminės diagnostinės priemonės, kurios padeda anksti nustatyti vėžio požymius ar rizikos veiksnius, suteikiant galimybę laiku imtis prevencinių ar gydomųjų priemonių. Šie tyrimai skiriasi priklausomai nuo vėžio tipo ir individualios paciento sveikatos istorijos.

Slapto kraujavimo tyrimas

Slapto kraujavimo tyrimas – laboratorinis kraujo tyrimas, kuris padeda nustatyti kraujo priemaišas išmatose, kurios gali rodyti problemas virškinimo sistemoje, įskaitant storosios žarnos vėžį ar polipus. Storosios žarnos vėžys gali prasidėti kraujavimu iš auglio ar pažeistos srities. Šis tyrimas gali aptikti kraujo priemaišas išmatose, kurios gali būti priešvėžinės arba rodyti jau esamą vėžį. Slapto kraujavimo tyrimui reikia paimti mažą išmatų mėginį, kuris tada yra patikrinamas laboratorijoje. Jei tyrimas rodo kraujo priemaišų, gali būti rekomenduojama atlikti kitus diagnostinius tyrimus, tokius kaip kolonoskopija, siekiant nustatyti kraujavimo priežastį. Rekomenduojama slapto kraujavimo tyrimus atlikti reguliariai žmonėms, vyresniems nei 50 metų. Tai yra populiacijos tam tikro amžiaus tarpsnyje atliekamas prevencinis tyrimas.

Kolonoskopija

Kolonoskopija – diagnostinė ir gydymo procedūra, kurios metu naudojamas specialus prietaisas vadinamas endoskopu, kuris yra plonas, lankstus vamzdis su maža kamera ir šviesos šaltiniu. Šis prietaisas įvedamas per išangę, leidžiant chirurgui apžiūrėti paciento storąją žarną ir tiesiąją žarną. Šios procedūros tikslai ir svarba yra daugialypiai:

  • Diagnostika – kolonoskopija naudojama nustatyti galimas žarnyno ligas ir sutrikimus, įskaitant polipus (nedideli augimai žarnyno sienose), opas, uždegimus, kraujavimą. Tai leidžia anksti nustatyti, diagnozuoti vėžio požymius ir pradėti gydymą laiku.
  • Polipų pašalinimas – procedūros metu gydytojas chirurgas gali iš karto pašalinti mažus polipus, kurie gali tapti vėžio priežastimi, ir juos išsiųsti į laboratoriją tikslesnei analizei.
  • Biopsija – chirurgas gali paimti audinių mėginį (biopsiją) iš bet kurios abejotinos arba pažeistos srities. Biopsija padeda diagnozuoti ligą ar nustatyti jos sunkumą.
    Prevencija – kolonoskopija gali būti atliekama prevenciniais tikslais asmenims, turintiems padidėjusią storosios žarnos vėžio riziką arba paveldimą polipų sindromą (Gardnerio sindromą).

Kolonoskopija yra saugi ir efektyvi procedūra, tačiau reikalauja tam tikrų pasirengimo priemonių, įskaitant specialią dietą ir skrandžio valymo procedūras. Po procedūros gali būti laikinų nepatogumų, bet jie paprastai praeina per kelias valandas. Svarbu reguliariai atlikti kolonoskopiją, ypač tiems, kuriems yra padidėjusi storosios žarnos vėžio rizika. Tai padeda anksti nustatyti ir efektyviai gydyti žarnyno problemas.

Hemorojus: nemaloni, bet labai dažna liga

Kitos žarnyno ligos

Kitos žarnyno ligos gali apimti įvairias būklės, kurios veikia žarnyną, jo funkcijas ar struktūrą. Šios ligos gali turėti įvairių priežasčių, simptomų ir gydymo būdų. Kelios dažniausios žarnyno ligos yra:

  • Krono liga – yra lėtinė uždegiminė žarnyno liga, kurios pagrindinė savybė yra uždegimas virškinimo trakte. Dažniausiai ji veikia storąją žarną. Šios ligos tikslinė sritis yra pažeidimai žarnyno sienelės viduje ir už jos ribų.
  • Opinis kolitas – yra ilgalaikė uždegiminė žarnyno liga, kuriai būdingas tiesiosios ir storosios žarnos uždegimas. Tai yra viena iš dviejų pagrindinių ligų, apibūdinančių pažeidimus žarnyne (kita Krono liga).
  • Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) – funkcinė žarnyno sutrikimo forma, kuriai būdingas pilvo skausmas, pilvo pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, tačiau jame nėra organinių pažeidimų. Šis sindromas dažnai vadinamas funkciniu virškinimo trakto sutrikimu.
  • Storosios žarnos divertikulitas ir divertikuliozė – liga, kurios metu storosios žarnos sienelėje susiformuoja kišenė ar maišelis, vadinamas divertikulu, nuo netinkamų mitybos įpročių. Tai dažna liga, ypač vyresniems žmonėms. Divertikuliozė pasireiškia kai divertikulų yra daugiau nei vienas.
  • Bakterinė žarnyno infekcija yra būklė, kai žarnyne įsibėgėja patogeninės bakterijos, sukeldamos infekciją. Šios infekcijos gali būti labai įvairios, priklausomai nuo suvartotų bakterijų rūšies ir infekcijos sunkumo.

Svarbu suprasti, kad kiekvienos ligos simptomai ir gydymas gali skirtis. Specializuoti gydytojai chirurgai bei abdominalinės chirurgijos gydytojai gali atlikti reikiamus tyrimus ir nustatyti tinkamą gydymą pagal paciento individualias sąlygas. Ankstyvas diagnozavimas ir tinkamas gydymas yra esminiai siekiant kontroliuoti žarnyno ligas.

Chirurgai yra nepakeičiami gydytojai, kai kalbama apie sveikatos problemas, susijusias su žarnyno ir pilvo sritimi. Jie gali padėti nustatyti tikslias ligas, tokias kaip: hemorojus, storosios žarnos vėžys ir kt., atlikti reikiamą operaciją ar kitas procedūras, siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę ir pagerinti gyvenimo kokybę. Tad, jei turite kokių nors sveikatos problemų ar abejonių, nedelsdami kreipkitės į chirurgą, o dar geriau, nepaisant geros savijautos, reguliariai tikrinkitės sveikatą – chirurgai yra pasiruošę suteikti profesionalią pagalbą ir paramą visais gydymo etapais. P9 klinikoje žinome, kad jūsų sveikata yra svarbiausia, ir mūsų chirurgai yra čia, kad jums padėtų.

Dalinkitės straipsniu: