Krepšelis

Krepšelis tuščias

Lašelinės (intraveninė terapija): kokia jų nauda ir kada nepiktnaudžiauti?

Intraveninė terapija yra medicininė procedūra, kurios nauda žmogaus organizmui yra neįkainojama. Lašelinės leidžia greitai ir efektyviai tiekti įvairias medžiagas tiesiai į kraują per veną, todėl organizmas gali pasinaudoti jų teikiamais privalumais daug greičiau negu kitais būdais.

Kas Yra Intraveninė Terapija, Kitais Žodžiais Lašelinės?

Lašelinė arba intraveninė terapija yra, paprastais žodžiais, medicininė procedūra, kai per veną į organizmą yra įleidžiamas tirpalas, kuris dažniausiai yra vaistų, įvairių gyvybei svarbių elementų ar kitų maistinių medžiagų derinys. Intraveninė terapija yra viena iš dažniausiai naudojamų medicininių procedūrų, kuri naudojama gydant sveikatos sutrikimus, siekiant stiprinti organizmą, imunitetą bei gerinti savijautą.

Greitai Bei Efektyviai Kompensuoja Skysčių Praradimą

Pirmoji nauda, kurią suteikia intraveninė terapija yra ta, kad ji leidžia greitai kompensuoti skysčių praradimą, kuris dažnai atsiranda dėl dehidratacijos ar kitų sveikatos sutrikimų. Skysčių trūkumas organizme gali sukelti daugybę problemų, įskaitant padidėjusį širdies ritmą, kritinį kraujo spaudimą, raumenų spazmus ir netgi baigtį. Intraveninė terapija leidžia greitai papildyti skysčių trūkumą organizme ir pagerinti paciento būklę.

Stiprina Imunitetą Bei Organizmą

Intraveninė terapija leidžia greitai tiekti į organizmą įvairias maistines medžiagas, tokias kaip vitaminai, mineralai ir kiti mikroelementai, taip greitai bei efektyviai stiprinant žmogaus imunitetą. Vitaminų lašelinės ypač naudingos tiems, kurie susiduria su maistinių medžiagų trūkumu dėl ligų ar netinkamos mitybos, atsiradus sveikatos sutrikimams: nuovargiui, silpnumui, raumenų skausmui, pritrunkant energijos. Taip pat turint per didelį darbo krūvį, pritrunkant jėgų ar motyvacijos įvairioms veikloms, aktyviai sportuojant ir siekiant greičiau atsistatyti po sporto. Intraveninė terapija suteikia greitą ir efektyvų būdą papildyti organizmo maistinių medžiagų atsargas, ilgam laikui sustiprinti imunitetą, pagerinti sveikatą bei pasijusti geriau. Taip pat vitaminų lašelinės yra naudojamos siekiant patobulinti išorinį grožį: pagerinti odos būklę, sumažinti plaukų slinkimą, sulieknėti, atstatyti išblyškusią odos spalvą ir t.t.

Naudojama Gydant Geležies Trūkumo Anemiją

Viena svarbiausių intraveninės terapijos formų yra geležies lašelinėGeležies lašelinė yra naudojama gydant geležies trūkumo anemiją, kuri pasireiškia kai organizmas negauna pakankamai geležies ir raudonųjų kraujo kūnelių ar  hemoglobino kiekis sumažėja. Ši būklė dažniausiai pasireiškia nuovargiu, silpnumu, odos blyškumu ir pasunkėjusiu kvėpavimu. Geležies lašelinė yra dažniausiai naudojama tiems pacientams, kuriems yra sunku absorbuoti geležį iš maisto arba kiti geležies vartojimo metodai yra neveiksmingi. Ši terapija yra greitesnė ir efektyvesnė, nei tablečių ar kapsulių vartojimas, nes geležis greitai pasiekia kraują ir yra tiesiogiai perteikiama į organizmą.

Padeda Valdyti, Malšinti Skausmą

Intraveninė terapija gali būti naudojama siekiant valdyti skausmą ir pagerinti paciento bendrą būklę. Intraveniniai analgetikai, arba skausmą malšinantys vaistai, yra viena iš dažniausiai naudojamų intraveninės terapijos formų skausmo malšinimui. Per lašelines šie vaistai tiesiogiai patenka į kraują ir greitai pradeda veikti. Lašelinės gali būti naudojamos, malšinant lėtinį skausmą, gydant skausmus po traumų, chirurginių procedūrų ar kitų priežasčių. Šiuo atveju lašelinės gali būti naudojamos tiek kaip pagrindinis gydymas, tiek kaip papildomas gydymas kartu su papildomais vaistais ar procedūromis. Be to, intraveninė terapija gali būti naudojama siekiant palengvinti kitus simptomus, susijusius su skausmo būsenomis, pvz., pykinimą, vėmimą, galvos svaigimą. Įprastai, skausmo valdymas intraveniniu būdu taikomas tiems pacientams, kuriems kiti skausmo malšinimo būdai neveikia arba nėra tinkami.

Kada Intraveninė Terapija (Lašelinė) Yra Rekomenduojama Ir Kada Geriau Nepiktnaudžiauti?

Intraveninė terapija yra rekomenduojama, kai yra reikalingas greitas vaisto veikimo pradžios laikas bei tikslus jo dozavimas, nusilpus organizmui, imunitetui, kai reikia įvesti didelius kiekius skysčių, mitybos medžiagų, kitų mikroelementų, kurie negalėtų būti įsisavinami per burną. Galutinis sprendimas dėl to, ar naudoti intraveninę terapiją, priklauso nuo paciento būklės, sveikatos specialistų rekomendacijų ir kitų individualių veiksnių.

Intraveninė terapija (lašelinė) nėra galima/nerekomenduojama:

  • Pacientams, kuriems yra alergija ar padidėjęs jautrumas intraveniniams vaistams ar tirpalams.
  • Atliekant ją netinkamose sąlygose, nesilaikant higienos reikalavimų bei be kvalifikuoto sveikatos specialisto priežiūros.
  • Neatlikus reikalingų laboratorinių tyrimų.
  • Po ilgo vitaminų vartojimo ar dažnų lašelinių, siekiant išvengti perdozavimo.

Kaip Veikia Intraveninė Terapija (Lašelinė)?

Lašinimo būdu (dažniausiai tam naudojamos lašelinės infuzijos) individualizuotas mikroelementų, vitaminų tirpalas yra įleidžiamas į organizmą. Lašais per veną, užtikrinant, kad mišinys būtų tinkamai išnešiotas po visą organizmą ir tolygiai paskirstytas, jis suleidžiamas į kraują. Įsisavinimas ima veikti nedelsiant, bet realų pokyti žmogus pajaučia per 24 valandas, nuo injekcijos. Intraveninė terapija dažniausiai naudojama tiek ligoninėse, tiek ambulatorinėje medicinoje, kad būtų suteiktas greitas ir efektyvus vaistų ar kitų medžiagų patekimas į paciento organizmą.

Svarbu paminėti, kad intraveninė terapija yra atliekama tik kvalifikuotų specialistų, puikiai išmanančių savo darbą, kadangi kiekvienu atveju kai yra naudojamos vitaminų lašelinės ar kitos intraveninės terapijos formos, gydytojai turi nustatyti reikiamą vaisto, papildo dozę bei dažnį, atsižvelgdami į tinkamai išanalizuotą paciento sveikatos būklę. Taip pat svarbu atsižvelgti į galimas šalutines intraveninės terapijos poveikio rizikas, pvz.: infekcijas ar kitas komplikacijas, ir atidžiai stebėti paciento būklę gydymo proceso metu.

Paslaugų kainas rasite ČIA 
Jei kyla klausimų, teiraukitės tel. nr.+370 694 65000

Dalinkitės straipsniu: